Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Almanya Essen Başkonsolosu Şener Cebeci’yi ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin ve Heyeti Ziyaret Etti.

Ziyarette ATİK Genel Başkan Yardımcımız Metin Günerhan, ATİK Almanya Başkan Yardımcımız Ömürlü Aybar, ATİK Hukuk Komisyonu Başkan Yardımcımız  Av. Filiz Eydemir Braun, ATİK Dortmund Başkanımız Nafiye Aybar, ATİK Uluslararası Sanayi Bölgeleri Koordinatörümüz Günter Renneberg Uluslararası Kamu Diplomasisi çerçevesince ziyarette bulundular.

Ziyarette ATİK Almanya çalışmaları, ATİK Uluslararası İş Forumları, ATİK Eğitim , kültür , sosyal ve ekonomi çalışmaları istişare edildi. 

Saygılarımla,
Ela Başaran 
ATİK Basın Danışmanı
AFRICA ATiK Tanıtım Videosu
Afrika ATİK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.