Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Almanya Duisburg Belediye Başkanı Erkan KOCALAR’ı ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin, ATİK Almanya Başkan Yardımcımız ve Almanya Hukuk Komisyonu Başkanımız Av. Filiz Braun ziyaret ettiler.

Ziyarette ATİK Avrupa Belediyeler Birliği Konseyi çerçevesinde Duisburg şehrinin mevcut kardeş şehir ilişkileri , yeni olabilecek farklı ülkelerdeki kardeş şehir teklifleri, ATİK Uluslararası Parlementerler Konseyi’nin Yerel Yönetimler çalışmalarına faydaları ve Duisburg Bölgesi’nde ticaret yapan girişimcilerinin; ATİK’in Business Club üyeleri ile yatırım , ihracat , ithalat ve Duisburg Ticaret Odası ile ilgili yapılabilecek know-how ve inovasyon konuları ele alındı. 

Saygılarımızla, 
Ela Başaran 
ATİK Basın Danışmanı
AFRICA ATiK Tanıtım Videosu
Afrika ATİK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.