Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Uluslararası Ticaret ve İşbirliği Konseyi Üst Kurulu Kararı ve ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin’ in olurları ile Mutlu Mete KAÇAR ATİK Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı.

ATİK   şehirlerin  daha iyi  tanınması uluslararası alanlarda  daha çok ilişkiler kurmaları için eğitim, kültürel, sosyal, ekonomik ve tanıtım  projeleri ile  AR- GE  çalışmalarında bulunur.

ATİK Dünyanın 61 Ülkesinde ve Ülkelerin kendi şehirlerinde yapmış olduğu 176 ATİK Başkanlıklarıyla girişimcilere destek sağlar.

Bu çalışmalara katkı sağlayacak ATİK Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Mete Kaçar’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Ela Başaran 

ATİK Basın Danışmanı

AFRICA ATiK Tanıtım Videosu
Afrika ATİK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.