Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Üst Kurulu Kararı ve ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin’ in olurları ile Osman Nuri KURUÇAY ATİK Sivas Başkanı, 2001- 2007 TBMM Sivas Milletvelili Selami UZUN ATİK Sivas İstişare Konseyi Başkanı olarak atandılar.

Sivas başta olmak üzere Sivas dışında Türkiye’de ve Dünyanın farklı Ülkelerinde yaşayan Sivaslıları  bir araya getirerek kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik alanlarda köprü olacak ATİK Sivas Uluslararası Ticaret ve İşbirliği Konseyi hayırlı olsun.  

ATİK Sivas Kurucu Üyeleri aşağıdadır. 

Saygılarımızla, 
Ela BAŞARAN 
ATİK Basın Dnışmanı

Osman Nuri KURUÇAY- ATİK Sivas Başkanı 

Selami UZUN - ATİK Sivas İstişare Başkanı 

Hüseyin KAPTAN - ATİK Sivas Başkan Yardımcısı

Murat TEMİZ- ATİK Sivas Yönetim Kurulu Üyesi 

Ayhan ŞEN- ATİK Sivas Yönetim Kurulu Üyesi

AFRICA ATiK Tanıtım Videosu
Afrika ATİK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.